Říjen

Začátkem října jsme se pilně připravovali na soutěž. Na hřišti jsme trénovali štafetu CTIF. Rozdělili jsme si úseky podle toho, co komu jde nejlíp. Jana nás učila zdravotní přípravu a transport raněného. S Karlem jsme stříleli ze vzduchovek na špalíky. Ti nejstarší, většinou Lenka, Monika a Michal, učili ty mladší vázat uzle za bedlivého sledování vedoucí. Pokaždé jsme si hráli s míčem. Po soutěži jsme začali chodit do klubovny a v sále jsme trénovali rozhazování hadic. Sráželi jsme kuželky pomocí hadice a motali jsme ji na čas. Teď tam hrajeme fotbal.

Podzimní sraz hry "Plamen 2013/2014", Horažďovice, 19.10.2013

V sobotu 19.10.  jsme jeli na soutěž do Horažďovic. Měli jsme dvě družstva na štafetu a tři na branný běh. Hned po příjezdu jsme šli na štafetu. Mladší i starší měli dva pokusy. Druhý pokus byl jako obvykle lepší. Po dokončení štafet jsme se přemístili na branný běh, který se běžel v parku. Jako první běželi naši nejmladší. Pro ně to byla premiéra a běželi mimo soutěž. Běželi s doprovodem, který jim dělala Natka. Druzí běželi mladší a jako poslední běželi starší. Branný závod se nám docela povedl. Mladší měli 8 trestných bodů a starší jich měli 9. Naši nejmladší posbírali nějaké zkušenosti. Po náročném běhu jsme měli hlad. Šli jsme k autům a jeli do restaurace „U SVATÉHO ANTONÍNA“. Měli jsme hranolky. Jednu porci povinně a další podle toho, kdo chtěl. Když jsme byli najezení, jeli jsme domů.     

Podzimní výlet, Zbiroh, 27.10.2013

V neděli 27.10. jsme jeli na výlet do Zbiroha. Ve Zbirohu jsme navštívili zámek. Paní průvodkyně nás seznámila s historií. Po prohlídce jsme si prohlédli zámecký park. Dali jsme si tam malou svačinu a hráli jsme si na dětském hřišti. Potom jsme přejeli do hasičského muzea. Tam jsme si prohlédli všechny možné historické auta, cisterny, stříkačky… Pan průvodce nám pověděl z jakého roku jsou všechny exponáty a něco málo o nich. Hodně nás zaujal hasičský tank. Byla velká škoda, že jsme nesměli do žádného z aut si sednout. To by jsme tam vydrželi o hodně déle. Výlet jsme zakončili návštěvou pizzerie. Dali jsme si něco k jídlu a pití. Když jsme se najedli, jeli jsme domů.