Únor

Tento měsíc je krátký, ale my jsme se nemohli dočkat jeho poloviny. To pojedeme na Javornou na celý víkend.

Plánovalo se všechno možné, hlavně Věrka s Janou a Karlem. Nás se ptali, co budeme chtít k obědu a k večeři. Natálka dostala za úkol připravit hru na pantomimu o pohádkových postavách. Všichni se domlouvali s kým budou spát v pokoji.

Také jsme si splnili zbytek odborek. Byla to odborka kronikáře, kterou splnili Monča, Lucka a Honza F.

 

Napsala a přepsala: Lenka Waldmannová

Zimní setkání

V sobotu 16. února jsme po roce jeli na soutěž do Sušice. Jelo nás 5: Pavel, Michal, Honza, Filip a Láďa. V Klatovech jsme koupili svačinu a potom jeli do Sušice. Cestou jsme si povídali a hráli hry na mobilu. Po příjezdu do Sušice jsme hledali tělocvičnu. Zaparkovali jsme a šli dovnitř. Tam jsme se museli přezout, abychom mohli dovnitř. Byli jsme tam mezi prvními a hned jak jsme uviděli míče, šli  jsme trénovat hod na koš a potom lezení po žebřinách. Zanedlouho byl nástup. Byla tam mladší i starší družstva. Po ukončení nástupu jsme mohli jít plnit disciplíny. Disciplíny byly rozděleny do dvou tělocvičen. Když jsme splnili všechny disciplíny v první tělocvičně, udělali jsme si malou pauzu na svačinu. Potom jsme šli do druhé tělocvičny dokončit ostatní úkoly. Po dokončení úkolů jsme čekali na vyhlášení. Vyhlašovalo se 1.-5. místo a jednotlivci. My jsme skončili na 39. místě ze 49. družstev. Nakonec jsme jeli do Klatov na zmrzlinu.

 

Napsal: Jan Fořt

Přepsala: Lenka Waldmannová

Víkendový pobyt 22.2.-24.2.

Pátek

V pátek, jednoho sněhového dne, jsme jeli na chatu bílý Orel. Když všichni vyjeli kopec, který hodně klouzal, vynosili se z aut všechny věci a šli jsme se ubytovat do pokojů, které nám Věrka přiřadila. Potom jsme šli do společenské místnosti, kde jme hráli nějaké hry. Někteří šli s Věrkou a Janou ven podívat se kolik je venku sněhu. Když přišla sedmá večerní hodina, šli jsme na večeři. Potom někteří pomáhali v kuchyni mýt nádobí a utírat v jídelně stoly.Ten,kdo chtěl, mohl jít do pokoje, kde si mohl dělat co chtěl. Pak nám vedoucí řekla dobrou noc a všichni šli spát, až na pár vyjímek.

Sobota

V sobotu jsme měli budíček budíček v 7:00 hodin, některým se moc vstávat nechtělo, ale nakonec to také dokázali. Všichni jsme se sešli v jídelně u snídaně. Měli jsme čaj nebo kakao, rohlík s máslem nebo sýrem a buchty od maminek. Mohli jsme si vybrat co jsme chtěli. Pak jsme se teple oblékli a šli ven. Vzali jsme si svoje boby a šli hledat vhodné místo na bobování. Všude bylo plno sněhu, a proto bylo těžké dostat se až ke kopečku, na kterém jsme bobovali. Všichni se velice bavili. Jezdili dospělí. V 10:00 přijeli Schödlbauerojc a vzali ty, kteří umí lyžovat a vlek u chaty.Ti ostatní dále bobovali. Potom jsme šli před chatu, kde jsme kopali ve sněhu tunely. Když nám byla zima, šli jsme se ohřát do chaty. Mokré kalhoty a bundy jsme dali do sušárny a rukavice s čepicemi jsme dali do prádelního koše. Když byli všichni ve vnitř, dali jme rukavice na topení po celé chatě. Potom jsme se šli najíst. K obědu jsme měli polévku a špagety. Také jsme měli připravený horký čaj, abychom se zahřáli. Po obědě jsme si mohli lehnout nebo hrát nějaké hry. Asi ve 13:00 jsme šli opět ven. Znovu jsme se teple oblékli a šli si připravit boby. Někteří opět lyžovali. Šli jsme bobovat vedle sjezdovky. Dávali jsme si závody, kdo dál dojede a když jsme byli mokří a zmrzlí, šli jsme dovnitř. Opět jsme dali věci do sušárny a prádelní ho koše a potom jsme se sešli ve společenské místnosti, kde jsme hráli hry. Měli jsme připravenou hru s pohádkovými postavami. Potom byla večeře. Všichni se pořádně najedli a šli opět do společenské místnosti. Věrka nám dala barvy na obličej a všichni hned chtěli něco nakreslit. Když jsme měli pomalovaný obličej, tak jsme se vyfotili. Jelikož to byl namáhavý den, všichni si šli lehnout a spát.

Neděle

V neděli, když jsme se probudili, čekalo nás balení a uklízení. Nejprve jsme se šli nasnídat a potom jsme si uklidili jenom něco málo. Protože venku bylo pěkně, teple jsme se oblékli a šli ven. Venku jsme si udělali společné fotky a šli naposled bobovat. Venku jsme se pořádně vydováděli a potom jame se šli naobědvat.Věci jsme si dali opět do sušárny. K obědu bylo kuřecí stehno a brambory. Všichni se pořádně najedli a šli si sbalit všechny věci, které si každý snesl dolů, aby se mohlo v pokojích vysát. Vysávání se ujaly holky. Dospělí zatím nosili věci do aut. Bylo to nekonečné. Když jsme měli věci v autech a uklizenou chatu, rozloučili jsme se a jeli domů.

 

Napsala: Natálie Hofmannová

Přepsala: Lenka Waldmannová