Plamen 2013-2014

Členové:

    Lenka Waldmannová

    Monika Schödlbauerová

    Petr Slíva

    Tomáš Hošťálek

    Václav Bosák

    Jan Kramer

    David Brož

    Pavel Waldmann

    Filip Slíva

    Michal Schödlbauer

    Vladimír Smáha

    Jan Fořt

    Michal Hošťálek

    Veronika Kramerová

    Veronika Bošková

    Patrik Bošek

    Vítek Brož

    Eliška Maršálková

    Filip Monov

    Anetka Talafantová

 

Vedoucí:

    Věra Waldmannová

    Jana Hošťálková

    Karel Duchek

Plamen 2013/2014 - fotografie

Září

V měsíci září jsme hned na první schůzce rozměřili štafetu CTIF. Rozdělili jsme si úseky a snažili se malým vysvětlit co mají dělat. Samozřejmě jsme zkoušeli i střelbu, vázání uzlů, orientaci mapy a azimut, zdravovědu, která nám stále nejde, a značky. Dále jsme se dozvěděli, kam pojedeme do kempu a hlavně kdy. Dozvěděli jsme se, že pojedeme do Žihobců do kempu. Po dlouhé době jsme se šli podívat do klubovny, kde jsme měli horký čaj na zahřátí.

Ještě v září jsme byli v kempu, kde jsme procvičovali potřebné věci na ZPV.

Víkendový pobyt, Žihobce,  20.9. - 22.9. 2013

Pátek

V pátek 20.9. jsme jeli na víkendový pobyt do sportovního areálu v Žihobcích. Sešli jsme se v Poříčí u klubovny v 15:30, ale samozřejmě ne všichni tam byli včas. Když jsme byli všichni, mohli jsme v klidu vyrazit na cestu. Po příjezdu nás přivítal správce a poučil nás o provozu kempu a bezpečnosti dětí. Ubytováni jsme byli v 5ti čtyřlůžkových chatkách. Rozdělili jsme se do chatek a nanosili si tam věci z aut. Když jsme byli ubytovaní, kluci šli připravit oheň, na kterém jsme pak začali vařit pravou kotlíkovou polévku. Holky mezi tím zkoušeli uzle a značky. Byla to příprava na hru “Plamen 2013/2014“. K večeři jsme si opekli buřty a někdo i chleba nebo rohlík. Když se setmělo, všichni povinně museli do své chatky. Někteří byli v chatkách zkoušeni ze značek, protože někteří se nudili, tak přebíhali z chatky do chatky. Protože dělali velký rámus, dostali vynadáno a museli být ve svých chatkách. Vzali jsme si pyžamo a šli spát.    

Sobota

V sobotu jsme se vzbudili docela brzo, a protože je těžké nás donutit být v chatkách, tak někteří jedinci vyběhli ven. Když byli všichni vzhůru a převlečeni, šli jsme na snídani, kterou jsme měli objednanou v hospůdce na hřišti. Na stolech byli rohlíky a různé paštiky a džemy a čaje. Po snídani jsme popřáli Vašíkovi k narozeninám a dostali jsme dort. Potom jsme šli roztopit oheň, abychom mohli dovařit polévku a začít vařit guláš. Abychom se moc nenudili, procvičovali jsme azimut, orientaci mapy, střelbu, značky, uzle a zdravotní přípravu. Pilně jsme trénovali, a protože jsme měli hlad, dostali jsme polévku. Sedli jsme si do altánu, kde jsme si ji snědli. Guláš se dovařoval a my se docela nudili, a tak jsme si vzali buchty, značky a provázky a šli na procházku. Věrka s Janou zůstali v kempu a dovařovaly guláš. Zbytek šel prozkoumat okolí Žihobců. Samozřejmě jsme cestou procvičovali věci na soutěž. Šli jsme do nedalekého lesa. Po chvíli jsme se otočili a šli zpět. Cestou jsme si dali buchty a chvátali do kempu na guláš. Když jsme dorazili do kempu, dali jsme si dovařený guláš a potom jsme si hráli na hřišti. Protože se hrál zápas, šli jsme se kouknout jak hrají, ale ten kdo chtěl, mohl jít na procházku s Věrkou a Janou, nebo si hrát na hřišti. Po fotbale a návratu z vycházky jsme dovařili polévku a snědli ji. To už se stmívalo, a proto jsme šli do chatek. Na závěr dne, když byla tma jako v pytli, byla připravena noční hra s různými strašidly.

 

Neděle

V neděli ráno byla hrozná zima, ale některým to nevadilo a hned jak se probudili vyběhli ven. Opět jsme měli domluvenou snídani v hospůdce, a proto jsme tam šli hned, jak jsme byli oblečeni. Měli jsme chleba s máslem nebo paštikou a k tomu čaj a džus. Po snídani jsme popřáli Honzovi a potom šli roztopit oheň a domluvit se, co budeme dělat. U ohně jsme byli rozděleni do dvojic. Dostali jsme papíry, na které se psalo co kdo umí nebo neumí. Byla to příprava na blížící se soutěž. Dospělí a starší holky byli u jednotlivých disciplín. Takto jsme procvičovali všechny věci skoro celé dopoledne. Před obědem jsme uklidili věci kolem ohniště a potom se šli naobědvat do hospůdky. Po obědě nás čekalo pouze uklízení chatek a balení věcí. Když jsme měli uklizeno, dali jsme věci do aut, rozloučili se s panem správcem a jeli domů.