Červenec, srpen

Hasičská soutěž "O pohár starosty obce" - Červené Poříčí

V sobotu 12.7.2014 proběhla v Červeném Poříčí na místním hřišti hasičská soutěž "O pohár starosty obce".

V domácím prostředí našeho hřiště jsme předvedli to, co jsme se všechno už naučili s hasičskou technikou při požárním útoku.

Vzhledem k probíhajícím letním prázdninám s dovolenými, tábory, pobyty u babiček  a pod. jsme sestavili pouze jedno družstvo dětí, ve kterém byli zastoupeny všechny kategorie, od těch nejmladších po ty už zkušenější.

Družstvo bylo ve složení Filip S., Péťa, Michal S., Vašík, Karel, Láďa, Michal. H., Pája.

Požární útok se nám i v takto kombinovaném složení vyvedl, za což jsme byli nejdříve oceněni velkým potleskem všech přihlížejících a potom i sladkou odměnou dortem.

Hasičská soutěž v Borovech

V sobotu 16.8. jsme jeli na soutěž do Borov. Narychlo jsme dali dohromady jedno družstvo, které se zkládalo z mladších, ale i starších.Jeli Vašík, Vítek, David, Láďa, Honza F., Pája a Filip M. Před zahájením soutěže jsme si připravili hadice. Do předu běželi mladší a savce měli na starost starší. Samozřejmě mladším pomohli dospělí s utažením hadic. Po zahájení jsme se přemístili k základně. Nejprve běželi borovské děti a po té jsme běželi my. Útok se nám povedl. Za odměnu a velkou snahu jsme dostali výbornou roládu a rychlý špunty. Roládu jsme hned rozkrájeli a snědli a zapili ji rychlými špunty.