Květen

V květnu jsme měli hasiče, když byli statní svátky. To proto, abychom vše pořádně nacvičili, a protože v pátek občas někdo nemohl v pátek. Chodili jsme odděleně. Nějdříve mladší a potom starší. Hodně jsme museli nacvičit požární útok, protože nás týden před velkou očekávanou soutěží čekala okrsková soutěž. Ale to nebylo to jediné, co jsme nacvičovali. Útok CTIF je třeba stále procvičovat. Někteří se museli naučit vázat uzlebez sundání provázku ze stojanu. Stále máme co zlepšovat, ale není to tak hrozné, že bychom si udělali velkou ostudu. Štafety jsme necvičili tak hodně, protože jsme je cvičili už o dost déle než útoky. Na útok CTIF jsme si brali čísla, abychom si pamatovali kde kdo má stát a pokud jsme udělali něco blbě, stačilo říct číslo a mohli jsme to jít opravit. Snažili jsme se všechno co nejvíce a nejlépe naučit a nacvičit. Teď už jenom můžeme doufat, že se nám všechno povede. Letos nepojedeme na soutěž moc daleko. Je totiž u nás. Samozřejmě jsme si zaběhli štafety v zámecké zahradě, kde se bude běhat i 17.5. na Plameni. Teď uz všichni doufáme, že bude hezké počasí a že nám všehno vyjde!!!    

Okrsková hasičská soutěž - Vřeskovice

V sobotu 10.5. jsme jeli na okrskovou sotěž spojenou s oslavami výročí sboru Vřeskovic. Soutěž byla už ráno od desíti hodin. Obvykle bývá až odpoledne. Nejprve se běželi štafety dospělých. Potom útoky dětí. Nejprve běželi ti nejstarší. Útok se jim povedl, ale mohl být i lepší. Nezapomenout koš na základně, mohl to být pěkný čas. Potom běželi mladší. Tim se útok povedl, měli lepší čas než ti nejstarší. Nakonec běželi naši nejmenší. Ti za pomoci starších holek dosáhli nádherného útoku. Jk všichni říkají, jsou prostě nejhezčí a nejlepší. Potom následovali útoky muž a žen. Pro nás, abychom se nenudili, byla připravena soutěž v kreslení o ceny. My jsme se jí samozřejmě zúčastnili. Potom bylo vyhlášeí výsledků. My jsme už před tim věděli, jaký máme čas, tak to pro nás nebylomoc velké překvapení. Za snahu a pěkné výsledky jsme dostali hodnotné ceny. Nakonec bylo vylosování deseti dětí, které malovali obrázky. Někteří od nás byli také vylosováni a dostali nějaké ceny.

Závěrečný sraz hry "Plamen 2013/2014" - Červené Poříčí

V sobotu 17.5. jsme měli soutěž. Zkončení hry Plamen 2013/2014 bylo u nás v Poříčí. Poprvé jsme nikam nemuseli jet na jaře. Sešli jsme se v 7:45 a čekali, než bude nástup. Před tím jsme odevzdali kroniku a nastudovali si,na jakou disciplínu v kolik jdem. Vyzvedli jsme si startovní čísla a na zahřátí jsme si dali horký čaj. Potom byl nástup. Ten byl rychlý, protože se všichni báli, aby nezačalo pršet. Potom jsme byli propuštěni do plnění disciplín. My jsme začínali až kolem poledne, tak jsme se mohli jít podívat do zámecké zahradya okoukat jednotlivé disciplýny, nebo jít na nádvoří zámku a tam vyzkoušet bojovánís  klacky, střílení z luku atd.  Tam jsme strávili nejvíce času. Než jsme šli na první disciplínu, šli jsme si dát svačinu.  Potom jsme si šli připravit hadice na požární útok. Nejprve běželi mladší. Tim se úútok povedl. Za to starším se útok docela povedl, ale byli diskvalifikováni za to, ýe jim spadl sací koš. Potom bylo rychlé přemístění do zámecké zahhrady a tovnou šli na útok CTIF. Ten se oboum družstvom povedl. Po té jsme se přemístili ke štafetě požárních dvojic . Tato štafeta se nám také povedla. Na konec jsme šli na štafetu 4x60 metrů. Byla to poslední štafeta, ale nám sse povedla. Potom kdo chtěl, mohl běžet štafetu jednotlivců. Od nás běžela Verunka, Honza K., Honza F. a Pavlík. To byla poslední disciplína, co nám chyběla. Potom jsme se šli převléci, nebo jsme šli na nádvoří zámku pokračovat v šermování. Za nedlouho byl nástup. Všichni jsme se přemístili na hřiště a tam jsme se seřadili do družstev a čekali, co se bude dál dít. Nejprve se vyhlašovala „PO očima dětí“. Naši malý se také umístili a to Vítek Brož, Vašík Bosák a Péťa Slíva. Potom se vyhlašovaly kroniky. My jsme s naší kronikou obsadili 1. místo. Na konec se vyhlašovaly kolektivy. Mladší se umístili na 5. místě a starší na 14. místě. Po ukončení nástupu jsme se mohli jít podívat na šermířské vystoupení na nádvoří zámku.  

 

Bambiriáda - Plzeň

V sobotu 24.5. jsme jeli reprezentovat hasiče do Plzně. Konal se tam již 16. ročník tradiční přehlídky dětských volnočasových aktivit  “bambiriáda“ Přidali jsme se k mladým hasičům z Chlumu a ukázali jsme, že porazit kuželky hadicí není žádná sranda. Zkusili si to i ostatní děti. Potom jsme se zapojili mezi ostatní návštěvníkya prošli zbytek prohlídky. Zastříleli jsme si z luku, zaházeli míčkem, zaskíkali na trampolíně. Vedoucí nás nemohla dostat z dětského hřiště. Před odjezdem si všichni osahali samopaly a pistole a také zkusili kabinu vojenského auta.