Plamen 2014-2015

Členové:

        Anička Vondráčková

        Eliška Maršálková

        Monika Schödlbauerová

        Veronika Bošková

        Veronika Kramerová

        David Brož

        Filip Monov

        Filip Slíva

        Jan Fořt

        Jan Kramer

        Karel Blaško

        Lukášek Waldmann

        Michal Hošťálek

        Michal Schödlbauer

        Patrik Bošek

        Pavel Waldmann

        Petr Slíva

        Tomáš Hošťálek

        Václav Bosák 

        Vítek Brož

        Vladimír Smáha

        Daniel Fořt

        Terezka Konášová

        Patrik Šimčík


Vedoucí:

        Věra Waldmannová

        Jana Hošťálková

        Karel Duchek

        Lenka Waldmannová

 

Září

Po prázdninách jsme se opět sešli u hasičárny a každý pátek trénovali značky, uzli, zdravovědu, střelbu a šplh. Když nám počasí dovolilo být venku, neváhali jsme a šli na hřiště. Přivítali jsme mezi sebou nové členy Lukáška, Aničku a Daníka. Věrka nás rozdělila do skupin, ve kterých jsme se připravovali na soutěž. Nejvíc jsme museli procvičovat střelbu ze vzduchovek a azimut, neboť ani jedno nám moc nejde.
Jako každý rok jsme i letos jeli na podzimní víkendový pobyt. Letos to bylo na Šumavě v Hojsově Stráži v chatě U sněhuláka.
Karel nám natáhl lano, abychom si mohli vyzkoušet šplh, Jana se nás pokoušela naučit správné vázání lokte a kolene, ale polovina z nás to stejně zapomněla. Věrka s námi procvičovala uzli a značky. Na hřiště jsme chodili běhat štafetu CTIF. Starší si rozdělili úseky podle toho, co jim šlo nejlépe a mladším je rozdělila Věrka tak, aby měli co nejlepší čas.

Podzimní víkendový pobyt - Hojsova Stráž

V pátek 12.9. jsme se vydali na víkendový pobyt do Hojsovy Stráže, v Horské chatě U Sněhuláka. Cestou nás přivítala mlha, která nás nechtěla opustit. V chatě bylo teploučko, proto nám mlha nevadila. Po obydlení jednotlivých pokojů, které byly pro lepší orientaci označeny barevnými sněhuláky, jsme jako na každém jiném víkendovém pobytu začali vařit čaj a oblíbenou polévku. Někdo prozkoumával okolí chaty, jiný chatu vevnitř a někdo rozdělával oheň, abychom si mohli k večeři opéci buřty či klobásy. Večer jsme měli volno, ale nesměli jsme dělat bordel.

V sobotu ráno jsme se probudili, kouli z okna a venku byla stále mlha hustá tak, že by se dala krájet a možná ještě víc… I přes to jsme šli hned ráno na procházku. Lesní cestou jsme došli na vyhlídku zamilovaných. Cestou jsme nejen sbírali houby, ale hlavně jsme procvičovali dovednosti, které potřebujeme na podzimní soutěž. Lenka s Monikou zůstali v chatě a uvařili nám kuře na kari. Po návratu na chatu už byl oběd hotový. Po vyčerpávající procházce jsme snědli všechno, co jsme dostali. Někteří jedli i venku. Po obědě se jedna část vydala na procházku Šumavou. Cestou jsme opět procvičovali všechny potřebné znalosti a dovednosti, ale také jsme sbírali houby a běhali v lese mezi stromy. Druhá část byli naši nejmenší, kteří zůstali v chatě. Po návratu na chatu někdo venku střílel ze vzduchovek, někteří hráli šachy nebo košíkovou a ti nejmenší se věnovali prolézačkám. Také jsme rozdělali oheň pod kotlíkem a v krbu. Bohužel nám do toho začalo pršet, a tak jen někteří vařili.  Večer jsme měli připravené různé úkoly, hádanky, kvízy, ale také procvičování značek, uzlů, zdravovědy a mapy. Potom už byl čas na spaní.

Nedělní ráno bylo stejné, jako sobotní večer. Proto jsme od samého rána ven nevystrčili ani nos. Celé dopoledne jsme po celé chatě procvičovali naše dovednosti na soutěž. Byli jsme v jednotlivých pokojích v jídelně. Po obědě nás čekalo balení a uklízení, to bylo to nejhorší. Potom jsme si ještě rozdali diplomy jako třeba největší šikula, jedlík, opice, atd… Po té jsme se v dešti a mlze vydali k domovu.