Duben

Celý duben jsme se připravovali na soutěže. Nejprve pouze v sále, kde jsme učili malý rozhazovat, motat a spojovat hadice. Rozhodili jsme hadice a běželi na konec sálu a zpátky. Potom některým dospělí smotali hadici, ale někdo si ji smotal sám. Kolem sálu jsme rozendali hadice a spojovali jsme je. Starším jsme u toho měřili čas. Hodně jich to zvládlo za výborný čas. V průběhu měsíce jsme se nejdříve připravovali na soutěž do Nýrska. To bylo zapojení útoku a štafeta. Dále jsme se připravovali na soutěž do Běšin. Cvičili jsme i štafetu požárních dvojic na plamen. Koncem měsíce jsme šli na hřiště, kde jsme si zacvičili útok na soutěž do Běšin. Naše nejmladší členy jsme museli zasvětit do přípravy a provedení útoku, dalo to hodně práce, ale zvládli jsme to.

 

 

Nýrsko

V sobotu 11.4. jsme jeli na Jarní soutěž dětí do Nýrska. Jela dvě družstva I. a II. kategorie. Před nástupem jsme se porozhlédli po hřišti a šly si zkusit to, co nám moc nešlo. Potom jsme se seřadili na nástup. Po něm jsme šli plnit jednotlivé úkoly. Všechno nám šlo, měli jsme dobré časy na štafetě i zapojení útoku, ale zase ty naše kuželky. Podařilo se nám shodit celé 3. Když jsme měli všechno splněno, šli jsme na slíbené hranolky. Potom jsme venku čekali na nástup a trochu tam blbli. Po dlouhém čekání byl konečně nástup. I. kategorie se umístila na 9. místě z 22. II. kategorie na 8. místě ze 14. Na konec jsme jeli do Klatov na Černou věž a na zmrzlinu.  

Běšiny

V sobotu 25.4. jsme se zúčastnili hasičské soutěže v Běšinech. Jela dvě družstva. Po nástupu jsme šli podle harmonogramu na štafetu 4x60 metrů, požární útok a štafetu požárních dvojic. Když jsme měli všechno splněno, šli jsme na párek v rohlíku a čaj. Potom jsme se společně přemístili na dětské hřiště  a kdo chtěl, mohl si koupit nanuk. Potom jsme čekali, než bude disciplína vedoucích. Letos Věrka motala hadici na čas. Dále následovalo dlouhé čekání na nástup. Konečně byl nástup. Starší družstvo skončilo na 8. místě a mladší na 5. místě. Celý den nám svítilo sluníčko.