Únor

Začátek února jsme věnovali velkým přípravám na chatu. Chodili jsme i do sálu hrát různé hry a soutěžit. Na konci února nás Věrka začala nutit rozhazovat a motat hadice. Ti starší si vzali na starost menšího a pomáhali mu. Učili jsme se i spojovat a rozpojovat hadice. Na konci schůzky si nás Věrka rozdělila do družstev a zkoušeli jsme štafetu požárních dvojic. Potom jsme si udělali čaj. Na jedné schůzce jsme si udělali hranolky. Kdo uměl, oškrábal brambory, Láďa je nakrájel a teta Jana s Věrkou je nestačili smažit, jak nám chutnali. 

Zimní setkání

Ráno 7.2. bylo mrazivé počasí, ale svítilo nám na cestu do Sušice sluníčko. Jelo nás 5 a Věrka s panem Duchkem. Protože řádila chřipka, pár družstev odpadlo, ale i tak se na soutěži sešlo kolem 500 dětí. Po nástupu jsme se rozešli na stanoviště. Ve šplhu na tyči, lezení po žebřinách, házení na koš, šipkách, dopravních a topografických značkách, brankáři a dalších úkolech (bylo jich celkem 16) jsme mimo soutěž oblékali hasiče na čas. Když Věrka se strejdou Karlem vystáli nekonečně dlouhou frontu na párek v rohlíku, byl závěrečný nástup.  Skončili jsme na 35 místě, ale zdaleka ne na posledním.     

Zimní víkendový pobyt - 13.2.2015 - 16.2.2015

Pátek

V pátek 13.2. nám začínali prázdniny. Hromadu věcí, jídla a boby jsme nacpali do aut a jeli na Šumavu na víkendový pobyt. Když jsme se blížili k cíly, byl již místy sníh, čím více jsme se přibližovali, tím více sněhu tam bylo. Na hoře u chaty bylo plno sněhu. Nejdříve jsme museli všechny věci vynosit z aut. Dalo to hodně práce, ale všechno jsme vynosili. Někteří si chtěli jít zabobovat, tak je Pavel vzal na chvíli na kopec. Když jsme měli všechno jídlo vevnitř, začal se vařit čaj a polévka. K večeři jsme měli párky s rohlíkem nebo chlebem. Někdo si dal i buchty. Ve společenské místnosti jsme hráli různé hry. Každý šel spát jindy a někteří až po půlnoci.

Sobota

Sobota byla již od rána slunečná, proto jsme hned po snídani šli ven. Vzali jsme si své boby, saně, talíře a šli na sjezdovku, která je hned u chaty. Když jsme se vyplazili na kopec, sedli jsme si a chvilku čekali, než sjedeme dolů. Dole jsme byli během chvilky, jezdilo to hrozně rychle. Každou chvíli jsme se váleli na sněhu. Moc nás nebavilo chodit nahoru, proto jsme brzy odešli k chatě, kde jsme stavěli iglú a dali si horký čaj na zahřátí. Když jsme šli na oběd, byli jsme úplně mokří, proto jsme museli dát do sušárny přímotopy, aby nám věci uschli. Měli jsme mokré i boty a ty nám moc schnout nechtěli. K obědu jsme měli kuřecí stehna s kaší a polévku. Po obědě jsme měli chvilku volna, nejmenší jsme poslali spát, ale nespali. Zase jsme šli na sníh, venku bylo krásně, přímo na opalování. Vyváděli jsme ve sněhu, co nejvíce to šlo. Šli jsme si na chvilku odpočnout a dali si svačinu. Potom jsme si ještě na krátkou procházku. K večeři jsme měli krupicovou kaši a kakaem. Potom jsme šli do společenské místnosti, kde měli pro nás kluci připravené soutěže a chuťovky. Zasoutěžili si úplně všichni. Potom jsme se na projektoru koukli na fotky, když jsme tam byli v zimě poprvé. Potom kdo chtěl, mohl se pomalovat barvami na obličej. Někteří byli po náročném dnu unavení a tak šli spát. Někteří vydrželi opět až do půlnoci.

Neděle

Nedělní ráno nebylo tak hezké jako sobotní. Sluníčko nesvítilo, ale my šli stejně hned po snídani ven. Od večera jsme měli věci suché, oblékli jsme se a šli si ven pro boby. Zase jsme šli na sjezdovku. Jen tentokrát jsme rádi šli nahoru, protože nebylo takové teplo. Dolů to jezdilo ještě rychleji, než v sobotu. Jezdili jsme až na cestu pod sjezdovkou. Vydrželi jsme venku dlouho. Když byl čas na oběd, šli jsme dovnitř, dali jsme si sušit všechny věci a šli se najíst. Měli jsme polévku a guláš s chlebem nebo knedlíkem. Po obědě jsme se dívali na pohádku. Naše skvělé kuchařky nám připravili několik druhů pudinků.  Potom jsme šli opět na kopec. Brzy zavřeli vlek a my tak mohli na skokánek. Tam jsme vydrželi nejdéle. Když jsme byli unaveni, šli jsme do chaty. Tam jsme si ve společenské místnosti mohli kreslit a poslouchat muziku. K večeři byly knedlíky s vajíčkem nebo párek. Potom jsme ve společenské místnosti při muzice dováděli s balónky. Protože jsme byli unaveni a čekalo nás ještě pondělí, šli všichni spát včas.

Pondělí

Pondělní ráno bylo stejně krásné jako sobotní. Zase nám svítilo sluníčko. Po snídani jsme začali balit všechny naše věci. Potom jsme šli ještě na kopec, abychom si pořádně užili sníh. Vlek byl zavřený, a proto jsme mohli na skokánek, ten se nám líbil nejvíce. Když byl čas na oběd, šli jsme do chaty. Měli jsme špagety. Potom jsme museli uklidit celou chatu. Začali jsme uklízením nahoře. Věci jsme odnesli dolů a rozmisťovali jsme je do aut. Potom jsme uklidili spodek. Předali jsme uklizenou chatu a šli jsme ještě na procházku. Potom jsme jeli domů.