Plamen 2015/2016

Členové:

    Terezka Konášová

    Eliška Maršálková

    Lukášek Waldmann

    Daník Fořt

    Vítek Brož

    Vašík Böhm

    Páťa Šimčík

    Anička Vondráčková

    Verunka Kramerová

    Tomík Hošťálek

    Páťa Bošek

    Péťa Slíva

    Vašík Bosák

    David Brož

    Verča Bošková

    Filip Slíva

    Pavel Waldmann

    Láďa Smáha

    Honza Fořt

    Michal Hošťálek

    David Voves

 

Vedoucí:

    Věra Waldmannová

    Jana Hoťálková

    Lenka Waldmannová

 

Září

A je to tu zas… Scházíme se pravidelně v pátek jako před prázdninami. Pomalu se začínáme připravovat na podzimní soutěž. Někteří se učí, jiní si opakují uzle, které nám letos moc nejdou. Zdravotní příprava nám taky moc nejde, proto ji každý pátek poctivě procvičujeme. Vlastně procvičujeme všechno, co je potřebné na soutěž.  Jako každý rok jsme i letos jeli na víkendový pobyt, tentokrát na Hnačov. Samozřejmě jsme cvičili i štafetu. Nebylo lehké vybrat ty, kteří poběží, protože nás je hodně. Chodili jsme také do klubovny. Bylo tam krásné teplo a teplý čaj na zahřátí.

 

Víkendový pobyt - Hnačov

V pátek 11.9. jsme jeli na víkendový pobyt do kempu Hnačov. Jeli jsme skoro všichni. Všechny věci jsme měli připravené, tak stačilo jen sednout do aut a jet. V kempu jsme se rozdělili do chatek. Hned potom jsme rozdělali oheň. Mezitím jsme mohli jít na kolotoč, který byl dole u rybníka. Do vánice jsme uvařili v kuchyňce čaj. Museli jsme ho vařit každou chvíli.  K večeři jsme si opekli buřty nebo chleba, kdo chtěl, mohl si opéct i rohlík. Po večeři jsme v kotlíku uvařili ještě čaj. Po jídle jsme mohli jít na chvíli na kolotoč a houpačky. Udělali jsme celkový průzkum kempu a potom jsme se přesunuli do chatek.

V sobotu ráno nás přivítala mlha. V místní restauraci jsme měli zamluvené snídaně. Společně jsme se tam přesunuli. Měli jsme párky s chlebem nebo rohlíkem a čaj. Po té jsme naplno rozjeli přípravu na soutěž. Dopoledne nám odjeli na zápas fotbalisté, ale ostatní poctivě trénovali. Opět jsme rozdělali oheň. Tentokrát na dvou místech. V jednom kotlíku se vařila polévka a v druhém guláš. Bohužel jsme zjistili, že máme málo dřeva a proto jsme museli jít na větve do lesíka k rybníku. Přitáhli jsme několik větví. Potom už jsme připravili vzduchovky, vodorovné lano na šplhání, lavičku na uzle, buzoly, atd…. Celé dopoledne jsme věnovali přípravě na soutěž. Oběd jsme si dali na terase. Po obědě jsme si dali točenou limonádu a popřáli jsme Janě k narozeninám, která nám potom koupila zmrzlinu. Odpoledne jsme se vydali na vycházku kolem rybníka. Cestou jsme si udělali několik zastávek, kde jsme si opakovali značky, azimut a zdravovědu. Samozřejmě jsme i likvidovali zásoby buchet od maminek a babiček. Po návratu z procházky byl čas na rozdělání ohně na večeři. Skoro všichni hned běželi na dětské hřiště, kde vydrželi až do úplné tmy. V kempu byla zábava, tak jsme měli posezení u ohně i s hudbou.

V neděli ráno jsme měli opět snídani v restauraci. Tentokrát jsme měli míchaná vajíčka. Po snídani jsme opět roztopili oheň, ale tentokrát jen pro zahřátí. Dopoledne jsme si udělali takový malý branný závod, abychom věděli, kdo co umí a neumí. To nám zabralo celé dopoledne. Oběd jsme měli v restauraci. Dostali jsme řízek s bramborovou kaší. Potom už následoval jenom úklid chatek, sbalení všech věcí a odjezd domů.

Výlet - Šumava

V sobotu 19.9. jsme jeli na výlet na Šumavu. Měli jsme objednaný autobus, do kterého jsme si ráno v 8 hodin nasedli a vyrazili na výlet do přírody. Po ne zrovna krátké cestě jsme šli navštívit pohádkovou zemi Brčálník, nejdříve jsme tam museli dojít po pohádkové stezce. Cestou jsme hledali cedule, na kterých byli zobrazeni skřítci a krátké povídání o nich. V samotné pohádkové zemi jsme viděli zhotovené skřítky. Cestou zpátky jsme se omylem rozdělili na dvě party. Jedna šla stejnou cestou k autobusu jako do pohádkové země a druhá půlka šla k silnici, kde je později vyzvedl autobus. Když jsme byli všichni, jelo se do Železné Rudy na oběd.  V restauraci si každý dal, co chtěl. Po obědě jsme šli do muzea motocyklů a lyží. Jako poslední jsme šli do skřítků a pivovarnictví. Když jsme si to tam prohlédli, odebrali jsme se k autobusu a vyrazili na cestu domů. Naše poslední zastávka byla ve Švihově, kde jsme si dali zmrzlinu.