Březen

V březnu jsme chodili do sálu cvičit štafety požárních dvojic. Různě jsme se prohazovali, abychom uměli všechno a ne jenom jednu věc. Ke štafetě patří i rozhazování a motání hadic, proto jsme trénovali i toto. Abychom nerozhazovali hadice jen tak, snažili jsme se trefit do kuželky. Starší kluci je potom smotali. Dávali jsme si i závody v motání hadic. Dále jsme se připravovali na den matek. Učili jsme se různé básničky a písničky. K básničkám jsme vymýšleli různé pohyby, aby to bylo hezčí. Všichni jsme vyrobili maminkám ozdobu – srdíčko. Každý ho ozdobil, jak chtěl.        
Jeden pátek jsme byli bruslit v Klatovech na zimním stadionu. Jeli s námi i někteří rodiče. Někdo se jen díval a někdo s námi i bruslil. Také jsme se připravovali na Jarní soutěž dětí do Nýrska. Museli jsme běhat štafetu ve třech lidech, zapojit požární útok a spoustu dalších věcí. Domluvili jsme se, že pojedou dvě družstva – Eliška, Patrik, Péťa a Tomík, Verunka, Vašík.

Odborky

V pátek 18.3. dělali naši nejstarší hasiči odborky. Dělali je – Filip, Pavel, David B., Láďa, Michal, Honza, David V. a Verča B. Byli rozděleni na strojníka, preventistu a velitele.   Nejprve napsali v klubovně testy. Po dopsání čekali na odbornou komisi ve složení – pan Velíšek, Bošek a Hlinka. Společně se přesunuli do společenské místnosti, kde prošli otázku po otázce. Všechno si důkladně vysvětlili a opravili případné chybičky. Moc jich tam nebylo, ale přece jenom se tam nějaká chybička našla. Všichni to úspěšně zvládli.