Červen

V měsíci červnu jsme měli už jen jednu soutěž a to v Borovech. Jinak už jsme měli po všech soutěžích, a proto jsme mohli hrát fotbal nebo jen tak blbnout s míčem. Jednu sobotu jsme byli v Biřkově na dětském dni, kde jsme předvedli požární útok. Všichni už jsme se těšili na prázdniny, plánovali jsme, kam pojedeme a co budeme dělat. Ale ještě před tím, než nám zasloužené prázdniny začali, jsme udělali rozloučení s dalším hasičským rokem.

 

Biřkov - Dětský den

V sobotu 11.6.2016  jsme byli pozvaní do Biřkova na den dětí. Nejprve jsme si prohlédli hasičské auto jednotky HZS z Přeštic. Po té jsme předvedli požární útok. Ti nejmladší se spojenými savicemi a starší spojili všechno. Dál následoval program s různými soutěžemi pro ty nejmenší i pro starší děti. Nejvíce ale všechny lákaly dva skákací nafukovací hrady, které byly dětem plně k dispozici. Domů jsme odjížděli "vyskákaní" a hlavně úplně mokří, protože překvapením dne byla pěna, do které si všichni vlezli.

Borovy

V sobotu 18.6.2016 jsme se zúčastnili hasičské soutěže v sousedních Borovech. Letos se zde sjela poměrně velká konkurence. V naší kategorii mladých hasičů mezi sebou soutěžilo hned sedm družstev. Po dvou družstvech postavili místní SDH Borovy, my a také Vřeskovice. Jedno družstvo bylo z Dolní Lukavice. Soutěžilo se tradičně v požárním útoku. Naše dvě družstva byla sestavena z těch úplně nejmladších a těch o něco málo starších. Dokončit se nám povedlo oba útoky. V celkovém hodnocení jsme nakonec skončili na pátém a šestém místě. Odměnou pro všechna zúčastněná družstva byly dorty a dětské "šampáňo". Obojí jsme samozřejmě hned na místě zkonzumovali.

Dětský den - Červené Poříčí

V pátek 24.6.2016  jsme se jako již tradičně rozloučili s dalším ročníkem hasičů na našem hřišti v Červeném Poříčí. Pozvali jsme si k nám kamarády mladé hasiče ze Švihova, Borov a Vřeskovic. Po té co jsme se všichni sešli, jsme se pustili do plnění různých soutěží, poznávání předmětů v krabici, házení kloboukem na věšák, snaha dostat kostku cukru na provázku do pusy, zápasení s dřevci, házení míčků na plechovky a plnění úkolů od šermířů. Když byli všichni dostatečně unavení, přišel na řadu výcvik psů. Viděli jsme jak psi plní jednoduché povely, zadržení útočníka a hledání předmětů v prostoru. Po dokončení ukázky přišlo na řadu šermířské vystoupení skupiny ŠERMDIVADLO CLATONIA, ve kterém jsme viděli zápasení s dřevci, meči a holýma rukama. Po skončení divadla se všichni vrhli na opékání buřtíků. Tím jsme zakončili další hasičský rok.