Duben

                Od samého začátku dubna jsme se pilně připravovali na soutěže. První soutěž byla v Nýrsku a museli jsme se na ni pilně připravit.
                V sále jsme běhali štafety. Různě jsme se prohazovali, abychom uměli všechno. Stále dokola jsme rozhazovali a motali hadice. Také jsme sráželi kuželky. Občas jsme si něco zahráli, třeba fotbal nebo florbal nebo jsme tam jen tak běhali. Kdo chtěl, mohl dělat kotouly na žíněnce. 
                Chodili jsme i ven. Tam jsme cvičili štafetu požárních dvojic. Jak malý, tak velcí. Také jsme nacvičovali požární útok, ale kvůli nepřipravené kádi jsme ho nacvičovali jen na sucho. Starší kluci motali hadice.
              Ke konci měsíce jsme jeli na soutěž do Běšin. Jeli jsme tam již po páté a i letos se nám tam líbilo. Jen jsme trošku zmokli.
                Poslední týden v dubnu jsme si pořádně procvičili štafety a řekli jsme si, kdo co poběží na soutěži, abychom měli co nejlepší čas. Také jsme si řekli, v kolik pojedeme na muzikál do Prahy.  

 

Jarní soutěž dětí - Nýrsko

V sobotu 2. dubna jsme jeli již po několikáté na Jarní soutěž dětí do Nýrska. Jela dvě tříčlenná družstva. První družstvo Verunka, Vašík a Tomík. Druhé družstvo Eliška, Patrik a Péťa. Soutěžili jsme v několika disciplínách – kuželky, vodorovné lano, topografie, věcné prostředky, štafeta a zapojení požárního útoku.
Po příjezdu jsme se šli přihlásit a po té jsme šli na hřiště, kde jsme si zopakovali věcné prostředky a koukli jsme se na zapojení PÚ. Řekli jsme si, kdo co bude zapojovat a hned po tom jsme šli na nástup. Pořadatelé soutěže nám popřáli hodně štěstí a potom jsme šli plnit jednotlivé disciplíny. Všechno nám šlo, ale potom přišla mapa a ta se nám nepovedla. Následovaly kuželky a až na dvě sražené nám všechny utekli.
Po dokončení všech disciplín jsme odevzdali papír a šli jsme se najíst. Dali jsme si hranolky s kečupem. Potom jsme u hřiště hráli honičku, slovní fotbal, soutěžili jsme, kdo dál doskočí z místa a s rozběhem a hlavně jsme blbli se strejdou Michalem. Potom jsem šli ještě na párky, protože jsme měli hlad. Tím vším jsme si zkracovali čekání na závěrečný nástup. Když po dlouhé době zapískali, abychom šli na nástup, všichni jsme šli na přední hřiště. Tam už jsme se dověděli, na kolikátém místě jsme se umístili. První družstvo se umístilo na 8. místě a druhé družstvo na 20. místě z 30 družstev.

Den matek

V pátek 15.4. jsme uspořádali předčasný den matek. Pozvali jsme všechny maminky, abychom jim poděkovali za to, co pro nás dělají. Setkali jsme se v restauraci Česká koruna. Tam jsme předvedli malé vystoupení. Společně jsme zarecitovali pár básniček a zazpívali nějaké písničky, které jsme se každý pátek učili. Po té dal každý mamince malý dárek, srdíčko, které jsme vlastnoručně ozdobili. 

Brigáda

V sobotu 16.4. jsme měli naplánovanou brigádu v lese. I když nám počasí moc nepřálo, vydali jsme se do lesa Stříbrnice nad Lhovicemi. Někteří šli pěšky, jiní se vezli autem nebo také v traktoru. Všichni jsme se sešli v části vykáceného lesa, kde nás čekalo uklízení zbylých větví na hromady. Ti nejmladší tahali menší větvičky, starší by nejraději tahali celé stromy. Společnými silami jsme uklidili požadovanou část lesa. Po té jsme se přemístili k "chaloupce", dřevěnému srubu v lese. Tady jsme rozdělali ohýnek a na něm si opekli buřtíky nebo párky. Po dobře odvedené práci všem pořádně chutnalo. Když jsme se dostatečně posilnili, vyrazili jsme na cestu domů.

Běšiny

V sobotu 23.4. jsme se zúčastnili soutěže „O pohár starosty obce Běšiny“. Z důvodu nemocnosti a zápasu z fotbalu jela jenom dvě družstva. V Poříčí jsme dali všechny věci do aut a jeli jsme. Když jsme dorazili na místo, šli jsme se nahlásit a po té čekali na nástup. Po nástupu jsme šli dle harmonogramu na útok. První ho běželi mladší, ale ještě před tím, než jsme se dostali na řadu, dlouho jsme čekali, kvůli porouchané stříkačce. Po dlouhém čekání jsme konečně šli na řadu. Útok jsme zaběhli dobře. Potom jsme se přesunuli na štafetu požárních dvojic. Každé družstvo mělo dva pokusy. I štafeta se nám povedla. Potom šli na útok starší. Těm se útok také povedl. Potom jsme spět dlouhou dobu čekali, než bylo zpestření dne, hasičský výjezd s hašením. Po dokončení ukázky byla disciplína vedoucích. Vedoucí měli brýle, aby neviděli a děti je naváděli k hadici, kterou museli přeložit a po té smotat. Věrka měla druhý nejrychlejší čas. Konečně bylo vyhlášení výsledků. Mladší - přípravka byla na 6. místě v kategorii mladší a na 1. místě v kategorii přípravka. Starší obsadili 7. místo.