Květen

Květen je asi nejnáročnější měsíc. Nejdůležitější soutěž se kvapem blíží, proto je třeba hodně trénovat. Všechno musíme dělat, jak nejlépe umíme. Procvičujeme nejenom všechny štafety a útoky, ale procvičujeme i uzli na útok CTIF. Ty nám stále dělají problémy.  Nemáme jenom závěrečný sraz hry „Plamen“, ale máme ještě okrskovou soutěž. Na tu je třeba nacvičit jenom útok, ale i to dá spoustu práce. Musíme různě namíchat družstva, tak aby byla v podobném věku. Letos jsme si na odreagování udělali výlet na muzikál, Ať žijí duchové, do Prahy. Muzikál se všem zúčastněným moc líbil.

 

Muzikál - Praha

                V sobotu 7.5. jsme ve 14:00 hodin vyrazili na dlouho domluvený zájezd na muzikál Ať žijí duchové do Kongresového centra v Praze. Lístky jsme měli koupené dlouho dopředu.
                Cesta byla dlouhá, proto jsme se stavěli na malé protažení a občerstvení po cestě. Někdo si dal něco k jídlu a někdo se jen tak prošel.
                Když jsme byli na místě, vzali jsme si lístky a něco teplejšího na večer a šli jsme se podívat, kde se bude muzikál odehrávat. Šli jsme všichni společně a domluvili jsme se, že se před začátkem může jít každý podívat, kam chce a pak se sejdeme se v sále. Někdo šel hned do sálu a někdo se šel kochat Prahou.
                Představení bylo krásné. Bylo tam hodně známých písní nejenom ze stejnojmenného filmu. O přestávce jsme se trochu protáhli, abychom se mohli soustředit na zbylou část představení. 
                Po konci představené jsme se sešli u vchodu a společně jsme šli do autobusu. Cestou domů jsme se také stavěli na něčem k snědku u Berouna a pak už jsme upalovali k domovu, protože bylo hodně hodin a někteří už dokonce spali.

Závěrečný sraz hry "Plamen 2015/2016" - Malý Bor

            V sobotu 21.5.2016 jsme jeli všichni na naši největší letošní soutěž, na závěrečný sraz hry "Plamen 2015/2016", kde jsme se utkali s kolektivy mladých hasičů celého okresu Klatovy v hasičských dovednostech. Tentokrát sraz proběhl na fotbalovém hřišti v Malém Boru. Od rána nám krásně svítilo sluníčko. Soutěžili jsme v obou kategoriích mladší i starší. Byli jsme zařazeni do druhé soutěžní skupiny, tak že po nástupu všech družstev, který byl v devět hodin, jsme měli prakticky celé dopoledne volno. Mohli jsme tedy okouknout, jak cvičí ostatní družstva, ti menší vyzkoušeli místní dětské hřiště a také "nakrmili" místní ovečky.
            V poledne jsme se vrhli do víru soutěží i my. Začali jsme požárním útokem CTIF starších, následovala štafeta dvojic, štafeta 4x60m, požární útok CTIF mladších a na konec jsme předvedli i jak umíme požární útok.
            Pája s Honzou se zúčastnili také přeboru jednotlivců v běhu na 60m s překážkami.
            Po dokončení všech soutěží přišla k chuti i svačina. Potom už jsme čekali až do soutěží i všechna družstva. Čekání jsme si zpříjemňovali nanuky a různým dováděním.
           Při závěrečném nástupu jsme byli vyhodnoceni na celkovém osmnáctém místě v kategorii mladších a na dvanáctém místě v kategorii starších. V přeboru jednotlivců se Honza umístil na vynikajícím 3. místě, Pája byl dvanáctý.
            Cestou domů jsme se ještě všichni zastavili ve Švihově na zmrzlinu.

Okrsek

V sobotu 28.5.2016 se v Nezdicích konala okrsková soutěž u příležitosti 125. výročí založení zdejšího hasičského sboru. Dopoledne byla slavnostní schůze a odpoledne proběhla soutěž. Nejprve se běhala štafeta a potom požární útoky. My jsme měli dvě družstva dětí, Borovy také a poprvé se zúčastnilo i družstvo dětí ze Vřeskovic, které nakonec i vyhrálo. Každé dítě dostalo sladkou odměnu a celé družstvo melouna a dětské "šampáňo". Samozřejmě jsme hned všechno snědli a vypili.