Duben

Začátkem dubna jela dvě tříčlenná družstva na soutěž do Nýrska. Jinak jsme trénovali hlavně štafetu požárních dvojic. Když bylo hezky, byli jsme venku, jinak jsme ji běhali v sále. Také jsme zkoušeli hadice na útok CTIF.  Bohužel nám počasí celý měsíc moc nepřálo, takže jsme museli být vevnitř. Starší kluci trénovali zapojení savců na útok. Abychom pořád neběhali jenom štafetu požárních dvojic, zkoušeli jsme vázat uzle na vodorovnou tyč na útok CTIF. Ve chvílích volna jsme hráli míčové hry, nebo jsme si hráli s hračkami v klubovně.  Vždy jsme si uvařili horký čaj na zahřátí, protože v sálu moc velké teplo nebylo. Také jsme splnili III. Okruh do celoroční činnosti, což jsou odborky.   

 

Nýrsko

V sobotu 8. dubna jsme jeli již po několikáté na Jarní soutěž dětí do Nýrska. Jela dvě tříčlenná družstva. První družstvo Daník, Vašík a Lukášek. Druhé družstvo Eliška, Tomík a Péťa. Soutěžili jsme v několika disciplínách – kuželky, vodorovné lano, topografie, věcné prostředky, štafeta a zapojení požárního útoku. Před nástupem jsme si všechno prošli ještě jednou, abychom si byli ve všem jistí. Po nástupu jsme šli plnit jednotlivé úkoly. Vše jsme měli brzy hotové a potom jsme šli na jídlo. Po jídle jsme šli čekat ven na nástup. Když jsme čekali, hráli jsme na honěnou. Po ne moc dlouhém čekání jsme se na nástupu dověděli, že předškoláci se umístili na 6. místě z 11. družstev. Starší se umístili na 18. místě z 31. družstev.

Odborky

V pátek 21.4.splili III.okruh v celoroční činnosti, což jsou odborky.  Dělali je – Filip, Pavel, Verča B.,  Verča K., Vašík Bos. a Patrik B. Byli rozděleni na strojníka  a cvičitele. Pan Bořík a pan Duchek nás zkoušeli. Četli nám otázky testů a možné odpovědi a my jim museli říct, co je správně. Občas se nám tam vkradla nějaká chybka, ale všichni jsme úspěšně splnili jednu odbornost. To co jsme nechápali, nebo nám nebylo jasné, nám vysvětlili.