Květen

V měsíci květnu jsme se pilně připravovali na rychle se blížící závěrečný star hry „Plamen 2016/2017“. Toto je náš nejnáročnější měsíc, musíme se toho hodně moc naučit. Stále dokola běháme štafetu 4x60 metrů a štafetu požárních dvojic, ale i požární útok a útok CTIF. Ten nám dělá nejvíc starostí. Být celou dobu zticha je pro nás těžké a zapamatovat si, kdo co běží je také složité. Hlavně musíme všichni umět uzle na vodorovné tyči a to nám také moc nejde. Závěrečný sraz není naše jediná soutěž, ještě máme okrsek, ale na ten budeme trénovat až těsně před ním. Útok nám problémy nedělá.

Na závěrečném srazu hry „Plamen 2016/2017“ se mladší umístili na 11. místě a starší na 14. místě. V soutěži jednotlivců se Verunka K. umístila na 14. místě, Vašík Böhm na 11. místě a Pája na 9. místě.

 

Závěrečný sraz hry "Plamen 2016/2017" - Pačejov

V sobotu 20.5.2017 jsme jeli všichni na naši největší letošní soutěž, na závěrečný sraz hry "Plamen 2016/2017", kde jsme se utkali s kolektivy mladých hasičů celého okresu Klatovy v hasičských dovednostech. Tentokrát sraz proběhl na fotbalovém hřišti v Pačejově. Nejprve nám počasí moc nepřálo, ale později se vyjasnilo a chvílemi nám i svítilo sluníčko. Soutěžili jsme v obou kategoriích mladší i starší.

Byli jsme zařazeni do druhé soutěžní skupiny, tak že po nástupu všech družstev, který byl v devět hodin, jsme měli prakticky celé dopoledne volno.

Mohli jsme tedy okouknout, jak cvičí ostatní družstva a zahrát si nějakou připravenou stolní hru ve stanu. Dali jsme si i menší svačinu, sekanou s rohlíkem.

Pája, Verča K. a Vašík se zúčastnili také přeboru jednotlivců v běhu na 60m s překážkami.

V poledne jsme se vrhli do víru soutěží i my. Začali jsme požárním útokem CTIF mladších, následoval požární útok, štafeta požárních dvojic mladších a současně požární útok CTIF starších a na konec jsme předvedli, jak umíme štafetu 4x60m a starší štafetu požárních dvojic.

Po dokončení všech soutěží přišla k chuti i svačina. Potom už jsme čekali až dosoutěží  všechna družstva. Čekání jsme si zpříjemňovali různým dováděním a buchtou.

Při závěrečném nástupu jsme byli vyhodnoceni na celkovém jedenáctém místě v kategorii mladších a na čtrnáctém místě v kategorii starších. V přeboru jednotlivců se Vašík umístil na 11. místě, Verunka K. na 14. místě a Pája na 9. místě.

Okrsková soutěž - Nezdice

V sobotu 27.5.2017 se v Nezdicích konala okrsková soutěž a zároveň probíhající Nezdický hasičák. Nejprve se běhala štafeta a potom požární útoky. Když jsme neměli co dělat, hráli jsme si na děském hřišti když běželi kluci a holky štafetu, šli jsme jim pořádně fandit. My jsme měli dvě družstva dětí, Borovy také a podruhé se zúčastnilo i družstvo dětí ze Vřeskovic, které nakonec i vyhrálo. Každé dítě dostalo sladkou odměnu a diplom a celé družstvo zmrzlinový dort a dětské "šampáňo".