Únor

Hned začátkem února jsme strávili prodloužený víkend na Šumavě. O týden déle jsme si vařili pudink. Další pátky jsme trávili v klubovně, kde jsme měli uvařený horký čaj. Mohli jsme si kreslit, hrát stolní hry, ale také jsme si museli zopakovat uzle. Občas jsme byli v sále, kde jsme rozhazovali a motali hadice. Starší kluci zkoušeli zapojení savců. Museli jsme běhat, aby nám nebyla zima. Domlouvali jsme bowling, na který pojedou jako první nejstarší a v dalším kole mladší.

 

Zimní víkendový pobyt

Ve čtvrtek odpoledne 9.2.2017 jsme vyrazili na prodloužený víkendový pobyt na Šumavu. Některé věci už jsme měli od středy v autě nebo káře. Vezli jsme si sebou sáňky, boby, talíře a někteří i lyže. Hromady dalších věcí a jídla jsme museli nacpat do aut. Po příjezdu k chatě, jsme museli všechno vynosit z aut a rozdělit pokoje. Potom si každý musel najít svoje věci a odnést si je do pokoje. Když bylo všechno vevnitř, začala se připravovat večeře. To byli párky a čaj. Kdo chtěl, mohl si dát buchty, které nám upekli maminky. Ve společenské místnosti jsme potom hráli různé hry a někteří šli spát až dlouho v noci.

V pátek ráno hned po snídani jsme vyrazili ven okouknout sníh a zjistit, jak to bude jezdit. Teple jsme se oblékli a šli si vyndat svoje stroje. Sjezdovka byla trochu zmrzlá a hned první jízdu si Lukášek odřel nos. Venku jsme blbli až do oběda. Mezitím co my blbli, kuchaři nám vařili oběd. Všichni jsme se z venku vrátili zmrzlí a hladový. Dali jsme si teplou polévku a kuřecí stehno. Po obědě jsme si trochu odpočali a potom jsme šli na procházku. Cestou jsme dělali blbosti a vymýšleli, co budeme dělat večer. Když jsme se vrátili k chatě, někdo šel bobovat a někdo se šel ohřát dovnitř. Ve volné chvíli jsme malovali obrázky do „PO očima dětí“. Večer jsme měli maškarní rej. Každý měl masku a někdo si nechal namalovat obličej. Hráli jsme hry s balónky a tancovali jsme, dokud jsme nebyli unaveni. Potom šli někteří spát.

V sobotu ráno opět hned po snídani jsme šli dovádět na sníh. Celé odpoledne jsme jezdili na sjezdovce, někdo na bobech, někdo na sáňkách a někdo dokonce i na lyžích. Úplně zmrzlí jsme šli na horký čaj, který jsme měli připravený venku. Když byl čas oběda, šli jsme se najíst a zahřát. Chvilku jsme si odpočali a potom starší kluci začali vařit guláš a zbytek se šel odívat na ovečky. Tam jsme se chvíli zdrželi a potom jsme šli na krátkou procházku. Měli jsme sebou i sáňky a boby, tak ti, kterým boleli nožičky, se mohli kousek vést. Šli jsme brzy dovnitř, protože jsme byli unavený a zmrzlý. Ještě před večeří jsme kreslili obrázky do „PO očima dětí“ a kdo chtěl, mohl si opět nechat něco namalovat na obličej. Motýlky, tygry, víly, draky a spoustu dalších zvířátek. Po večeři jsme Měli soutěže s balónkami a dostali jsme diplomy. Protože to byl již druhý celý den strávený na sněhu, všichni šli spát brzy.

V neděli jsme hned ráno začali uklízet. Museli jsme sbalit všechny věci a přenést je do společenské místnosti, abychom v pokojích vyluxovali. Ještě naposled jsme se šli všichni vyblbnout do sněhu. Společně jsme se vyfotili a šli na oběd. Potom jsme nanosili všechny věci do aut a douklidili zbytek chaty. Potom už jsme jenom čekali, něž se umyje nádobí v myčce, abychom mohli jet domů.