Plamen 2017/2018

Členové:

Pepík Moravec

Sandruška Moravcová

Lukášek Waldmann

Páťa Šimčík

Vašík Böhm

Terezka Konášová

Dominik Böhm

Tomáš Hošťálek

Péťa Slíva

Patrik Bošek

Eliška Maršálková

Daník Fořt

Vašík Bosák

Verča Bošková

Pavel Waldmann

Filip Slíva

 

Vedoucí:

Věra Waldmannová

Jana Hošťálková

Lenka Waldmannová

 

 

Září

Prázdniny utekli jako voda a naše hasičáky jsou tu zpět. Scházíme se jako před prázdninami. Pomalu se začínáme připravovat na podzimní soutěž. Někteří se učí, jiní si opakují uzle, které nám letos moc nejdou. Zdravotní příprava nám taky moc nejde, proto ji každý pátek poctivě procvičujeme. Vlastně procvičujeme všechno, co je potřebné na soutěž. Také jsme začali cvičit štafetu CTIF. Aby to nebylo tak snadné, byli jsme pozvaní na dvě soutěže, kde jsme museli běžet útok. Byly to Vřeskovice a Tyrol. I letos jsme jeli na víkendový pobyt. tentokrát to bylo do Mokrosuk u Sušice a jeli jsme tam vlakem.

Vřeskovice

V sobotu 9.9.2017 se konala soutěž „O pohár starosty Vřeskovic“. Jelo jenom jedno družstvo dětí. Nám se moc nedařilo, nešel nám srazit pravý terč. Nakonec se zjistilo, že nefunguje tak, jak má. Ale i tak jsme dostali lízátka, šampus a kornout plný sladkostí. Běželi Dominik, Péťa, Páťa Š., Terezka, Páťa B., Eliška, Daník a Vašík Böhm.

Tyrol

V sobotu 16.9.2017 nás pozvali na soutěž „O pohár starosty Švihova“ a „Tyrolský pohár“, která se konala ve Stropčicích. Bohužel nás bylo hodně nemocných, ale i tak jsme měli dvě družstva. Sice jsme běželi jenom v pěti, ale i tak jsme to zvládli. Patrik Bošek, Vašík Bosák, Tomáš Hošťálek, Eliška Maršálková a Daník Fořt byli jedno družstvo a Terezka Konášová, Páťa Šimčík, Pepík a Sandruška Moravcovi a Vašík Bosák byli druhé družstvo. I když trochu pršelo, sjelo se hodně družstev. S námi si změřili síly Vřeskovské děti. Všichni dostali medaile a plno sladkostí.

 

Víkendový pobat - Mokrosuky

V pátek 29.9.2017 jsme jeli na podzimní víkendový pobyt do Mokrosuk u Sušice. Všichni jsme jeli vlakem z Klatov. Ubytovaní jsme byli v šesti lůžkových chatkách podle toho, jak jsme chtěli. Protože jsme jeli brzy odpoledne, měli jsme spoustu času na procvičování značek, uzlů, orientace mapy, zdravovědy a technických prostředků. Zkoušeli starší kluci a holky, který jeli s námi, aby nám pomohli. K večeři nám paní kuchařky uvařili zapečené brambory. Večer jsme seděli u ohně, a kdo chtěl, mohl si opéct buřtíky. Protože byla brzy tma, měli jsme připravenou večerní hru při svíčkách. U každé svíčky byl papír s písmenem a my museli dát dohromady slovo. Potom už jsme šli spát.

V sobotu ráno 30.9.2017 jsme se probudili do husté mlhy. Nebylo vidět skoro ani na krok. Po snídani starší kluci pomohli panu správci v areálu školy a zbytek se vydal na procházku do lesa. Šli jsme stále do kopce. V půlce cesty jsme si procvičili zdravovědu, technické prostředky a značky. Potom jsme šli dál, pořádně jsme neviděli, kam jdeme, ale našli jsme les. Tam jsme se rozprchli do všech stran a začal lov hub. Nasbírali jsme dva plné košíky hříbků. Když nás nebavilo hledat houby, zahráli jsme si schovávanou. V lese jsme se zdrželi tak dlouho, že jsme skoro přišli pozdě na oběd. K obědu jsme měli zelí s knedlíky. Po obědě jsme rozdělali oheň a začali vařit guláš. Také jsme vyndali vzduchovky, abychom se naučili pořádně střílet a kluci natáhli lano, protože šplh nám také moc nejde. Když každý vše splnil, rozdělili jsme se na půl a přetahovali jsme se. K večeři jsme měli rizoto a hned po ní se v areálu školy v přírodě odkrývala památeční deska a následovala prohlídka areálu. My jsme mohli sedět u ohně, nebo si hrát na prolézačkách. Když už jsme byli všichni u ohně, dodělali jsme guláš a daly si ho k druhé večeři. A když byla tma, tak velcí kluci připravili večerní hru při svíčkách. Někteří ze sebe udělali hezké strašidla. Hra se všem moc líbila, a protože už bylo pozdě, šli jsme všichni spát.

V neděli ráno 1.10.2017 bylo lépe než v sobotu. Nasnídali jsme se, rozdělali jsme oheň a začali jsme ohřívat guláš. Připravili jsme všechny potřebné věci na zkoušení, starší kluci s holkami se rozmístili po areále a začalo zkoušení. Každý dostal kartičku se jménem, na kterou zkoušející psali, co umíme a co nám dělá problémy. Zjistili jsme, že nám nejde střelba a šplh po laně. Ještě před obědem jsme dojedli všechen sobotní guláš. Když jsme měli všechno hotovo, začali jsme s úklidem chatek. Potom jsme šli na oběd, měli jsme řízky s brambory a potom jsme šli ještě douklidit chatky a odnést věci do káry a do auta. Když byl čas jít na vlak, rozloučili jsme s panem správcem a šli jsme na vlak.